Afbeelding
Foto: Pedro Sluiter

Echtpaar Van Keulen-Jansen 65 jaar getrouwd

· leestijd 1 minuut Algemeen Insta-Zwolle

ZWOLLE - Op dinsdag 4 juni was echtpaar Van Keulen-Jansen 65 jaar getrouwd. Wethouder Gerdien Rots ging afgelopen donderdag bij het echtpaar op bezoek om hen persoonlijk te feliciteren met deze bijzondere mijlpaal.

Elizabeth van Keulen-Jansen (Elizabeth) is geboren in 1934 in Schiedam. In de Tweede Wereldoorlog was ze ondervoed en heeft ze ternauwernood deze periode overleefd. Van december 1945 tot april 1946 is ze een aantal maanden in Engeland geweest om te herstellen. Hierover is de documentaire ‘Bleekneusjes’ gemaakt door het televisieprogramma Andere Tijden (VPRO). Elizabeth heeft de HBS-B gedaan en had daarna verschillende administratieve banen. Vervolgens is ze een paar jaar directiesecretaresse bij Kok & Co geweest, een groot makelaarskantoor in Schiedam.  

Isaäc van Keulen is in 1931 geboren, ook in Schiedam. Ondanks een bombardement in maart 1943 is hij de oorlog goed doorgekomen. Van januari tot augustus 1945 heeft hij samen met zijn broer en zus in Friesland gelogeerd. Isaäc ging naar de HBS-A. Vervolgens heeft hij verschillende functies gehad bij handelsmaatschappij R.S. Stokvis & Zonen in Rotterdam. Zijn laatste functie daar was productmanager installatiemateriaal elektrotechniek. 

In 1970 ging hij aan de slag als chef binnendienst bij Wavin in Zwolle. Twee jaar later werd hij procuratiehouder en hoofd afdeling inkoop bij Hemmink Elektro B.V. in Zwolle.  

Het echtpaar heeft na hun trouwen in 1959 vanwege het huizentekort eerst vijf jaar ingewoond. Ze kregen in deze periode hun eerste twee kinderen. In 1964 konden ze hun intrek nemen in een flat met vier kamers. Toen Isaäc in 1970 een nieuwe baan kreeg, zijn ze naar Zwolle verhuisd, waar hun vierde kind geboren is. 

Elisabeth heeft altijd veel vrijwilligerswerk gedaan voor de NGK. Door haar zelfstudie Frans heeft ze veel contacten in het buitenland. Ze is dertien jaar lang secretaresse en cursusleidster van de Alliance Française afdeling in Zwolle geweest. Voor haar jarenlange inzet heeft ze het erelidmaatschap ontvangen. 

Isaäc houdt van korfbal en heeft dit in Schiedam als speler en scheidsrechter gedaan. In Zwolle werd hij ook weer scheidsrechter. Hij was ook actief binnen de NGK: als jeugdleider, ouderling en lid van de moderamen. Ook was hij tien jaar lang betrokken bij de organisatie en cursussen van de Alliance Française in Zwolle. Isaäc tennist nu nog. Samen met zijn vrouw regelt hij het seniorentennis bij TVZ 750 op drie ochtenden in de week.


Afbeelding

Gerard Meijeringh

Stuur jouw foto
Mail de redactie
Meld een correctie

Abonneer gratis

op de digitale krant en op
de wekelijkse nieuwsbrief.