
Dertien medailles voor Deltion-studenten bij Skills The Finals
· leestijd 1 minuut AlgemeenZWOLLE - Deltion- studenten hebben drie gouden, twee zilveren en acht bronzen medailles gerwonnen in de Skills The Finals 2025, de landelijke vakwedstrijden voor het mbo. Ze wonnen prijzen in dertien vakrichtingen.
De afgelopen dagen streden zo’n zeshonderd (v)mbo studenten uit heel Nederland om de titel van beste vakman of -vrouw in hun vakgebied. Ze voerden verschillende opdrachten uit en werden beoordeeld door een onafhankelijke jury. Dat gebeurde in RAI Amsterdam. Na twee dagen hard werken vol spanning werd de uitslag op vrijdag bekend, en kregen de deelnemers hun prijzen uitgereikt.
De eerste medailles voor Deltion werden al behaald tijdens de decentrale finales Entree Horeca, voeding of voedingsindustrie (team) op 6 februari, Entree Dienstverlening (team) op 6 februari, Vliegtuigtechniek op 11 maart, Steward(ess)/Luchtvaartdienstverlener op 12 maart en Lasser MAG/BMBE en Autoschadeherstel op 14 maart.
Voor het eerst deden dit jaar tien vmbo-teams namens het Deltion-regioteam mee aan Skills Talents, de teamvakwedstrijden voor vmbo-leerlingen. Met succes, want maar liefst acht teams vielen in de prijzen! Daarmee werden we het beste regioteam.
Renee Groen, docent Doktersassistent bij Deltion, behoorde tot de drie genomineerden voor de Docentenpluim. Een bijzondere erkenning voor uitzonderlijke docenten die zich met hart en ziel inzetten voor hun studenten tijdens Skills Heroes.
Alle uitslagen verschijnen op de website van WorldSkills Netherlands. Deltion feliciteert alle deelnemers en kampioenen met hun fantastische prestaties!
Voor een groot deel van de Deltion-studenten begon het avontuur met een voorronde op school: de Deltion Kampioenschappen. De winnaars deden mee aan een kwalificatiewedstrijd tegen studenten van andere mbo-instellingen. Anderen werden voorgedragen door hun docent of team. Uiteindelijk wisten 37 Deltionstudenten in 31 vakrichtingen zich te plaatsen voor de landelijke finales.
De organisatie van Skills Heroes is in handen van WorldSkills Netherlands. WorldSkills Netherlands heeft als doel om het (v)mbo positief onder de aandacht te brengen, het beroepsonderwijs te promoten en om studenten een uitdagende leerervaring te geven. Skills The Finals staat in het teken van beroepen, talentontwikkeling, passie en arbeidsmarktkansen.































