Exstudiantes trainer Ronnie Boers verloor vrijdag met 2-5 van ZVG Cagemax.
Exstudiantes trainer Ronnie Boers verloor vrijdag met 2-5 van ZVG Cagemax. Foto: Pedro Sluiter

Exstudiantes houdt vertrouwen en wil verrassen

· leestijd 1 minuut Sport

ZAALVOETBAL - Exstudiantes Zwolle sluit vrijdag het kalenderjaar af met een bekerduel in en tegen Middelburg. Het is de kans om nog iets van het seizoen te maken, want de eerste competitieseizoenshelft in de eredivisie eindigde in mineur met een laatste plaats en één schamel puntje. De nieuwe trainer Ronnie Boers is niettemin positief gestemd. “Ik denk dat wij nog kunnen verrassen.”

(door Erik Riemens)

Boers stapte dit najaar min of meer noodgedwongen in in bij Exstudiantes. De zaalvoetbalclub had moeite met het vinden van een opvolger van trainer Arjan Jansen. En geen trainer betekende terugtrekken uit de eredivisie. “Dat ging mij te ver. Mijn dochter Tesse speelt ook bij Exstudiantes en ik heb toen gezegd van dan wil ik wel trainer worden om het seizoen te overbruggen, maar het is wel een noodoplossing. Voor mij is dit ook nieuw. Ik train voor het eerst dames én in de zaal. Zelf kom ik uit Goor en heb ik altijd bij de mannen getraind, als hoofdtrainer en als trainer van tweede elftallen.”

Veel te vroeg

Reikte Exstudiantes vorig seizoen nog tot de kampioenspoule, dit jaar werd de eerste seizoenshelft afgesloten met een laatste plek. In acht duels werd alleen tegen Den Haag een puntje gepakt. Boers heeft er wel een verklaring voor. “Voor de aanvang van de competitie trokken zich drie teams terug. Bovendien was de start eigenlijk veel te vroeg, in deze regio was het nog vakantie. Andere teams waren al weken in training, terwijl ik blij was dat we überhaupt een team op de been konden krijgen. Ook ging een van de speelsters trouwen en moesten we die wedstrijd met veel invalsters spelen.”
“Toch vind ik dat we stappen maken. Het gaat steeds beter, alleen maken we de kansen niet af. Ik denk dat we in het nieuwe jaar in de B-poule kunnen verrassen. Sterker nog, als we in goede doen zien kunnen we zelfs eerste worden.”

Supertrots

Dat Boers zijn dochter voor het traint en coacht, is iets bijzonders. “Tesse is doof. Ze speelde eerder bij AGOVV in de zaal en nu nog op het veld bij Sportclub Markelo O20. Ook is ze met het nationale doventeam al een paar keer in het buitenland geweest. Ze doet het heel goed en ik ben supertrots op haar.”

Stuur jouw foto
Mail de redactie
Meld een correctie

WK Voetbalquiz logo
Zwolle krijgt eigen WK: 50 teams strijden in WRZV Hallen om de wereldbeker Lezersnieuws Ingezonden 10 uur geleden
Afbeelding
Wethouder trakteert de cast op Hasselter koek ‘Ik denk niet dat mensen beseffen hoe groot dit theaterspektakel gaat worden’ Zakelijk nieuws lokaal 10 uur geleden
Afbeelding
Zwolse mbo-studenten tonen bloemwerk en groen ontwerp in Perron 038 Algemeen 12 uur geleden
Afbeelding
Auto vliegt met hoge snelheid uit bocht en raakt meerdere objecten op Deventerstraatweg in Zwolle 112 20 uur geleden
Peter Vader in zijn nieuwe kostuum.
Peter Vader dertig jaar stadsomroeper van Zwolle en geselecteerd voor internationaal toptoernooi in Chester Algemeen 27 mei, 16:06
Schellerwaarden
Met IVN Zwolle op reis in de ruimte voor de rivier: de Schellerwaarden Lezersnieuws Ingezonden 27 mei, 14:50

Abonneer gratis

op de digitale krant en op
de wekelijkse nieuwsbrief.