Afbeelding
Foto: Arjan Alderliesten

Stadshagenfestival: al ruim twintig jaar door- en voor Stadshagenaren

· leestijd 1 minuut Algemeen

ZWOLLE - Het Stadshagenfestival in het Twistvlietpark wordt dit jaar gehouden op zaterdag 31 augustus. Dit jaar kan iedereen al op vrijdagavond trouwens al genieten van het festival, met het Thomas Orkest in de feesttent.

Het is inmiddels alweer even geleden dat het eerste Stadshagenfestival plaatsvond. Dit kleinschalige buurtfeest werd in het jaar 2000 voor het eerst door wijkgenoten vrijwillig georganiseerd. Het team groeide langzaam uit tot een professionele – nog steeds vrijwillige- organisatie, waardoor het festival inmiddels is uitgegroeid tot dat wat het nu is.

Er ontstond een mooie samenwerking met de Wijkstichting Stadshagen Totaal, de Winkeliersvereniging én met de school, grenzend aan het Twistvlietpark. Ook kwam Jumbo Nagelmaeker er met het kinderplein bij. 

In 2020 en 2021 kon het festival vanwege corona niet worden georganiseerd. In 2022 werd het festival weer georganiseerd door een nieuw team, onder leiding van Eelco Zomer. In dat jaar is ook een Silent Disco aan het programma toegevoegd en in 2023 is de barbecuewedstrijd vervangen door een open podium.

Het Stadshagenfestival heeft altijd een karakter van- en door Stadshagenaren gehad. In de organisatie is de werkgroep een klein team maar tijdens het evenement zelf, werken er meer dan vijftig wijkgenoten samen om van het festival tot een succes te maken. Er zijn vaste vrijwilligers die inmiddels door en door weten hoe het festival georganiseerd wordt. Omliggende bedrijven helpen graag mee door een internetverbinding én een waterleiding aan te bieden. De Winkeliersvereniging helpt met de pr, zoals het drukwerk en organiseert bovendien ook een gedeelte van het programma overdag, zoals het prijzenfestival.

De organisatie is nog wel op zoek naar ondernemers uit de wijk die het festival praktisch én op financieel gebied willen helpen. 

Lees meer op: www.stadshagenfestival.nl.


Foto: Arjan Alderliesten

Stuur jouw foto
Mail de redactie
Meld een correctie

SVI boekte een 3-0 overwinning in haar afsluitende wedstrijd op het Berend Elzerman Toernooi tegen organisator VSCO'61
SVI lijkt op het Berend Elzerman Toernooi van VSCO’61 verder in voorbereiding op nieuwe seizoen dan WVF Lezersnieuws Ingezonden 14 uur geleden
Graffiti workshop
Gratis graffiti workshop bij Creaclub Pierik Lezersnieuws Ingezonden 14 uur geleden
Tobias Sommer, hier bijna scorend tegen Ajax, kon zijn tevredenheid niet op na de zege in en tegen Heerenveen.
PEC Zwolle kwam, zag en overwon in Heerenveen Sport 23 aug, 01:20

Abonneer gratis

op de digitale krant en op
de wekelijkse nieuwsbrief.